Na het kennismakingsgesprek ging ik naar huis met 3 aantekeningen. Namelijk..
- passend bij de wit/grijze keuken en gele keukenkast
- grijze betontegels
- siergrassen
Met die info ging ik aan de slag. Het onderstaande ontwerp is er uitgekomen. De opdrachtgever was er razend enthousiast over. Na een kleine aanpassing kon ik al snel aan de slag. De neutrale keuken, namelijke met betonkleurige vloer en witte keuken viel in het niet bij het zien van de grote gele keukenkast tegen de muur. Dezelfde knalgele kleur van de kast komt terug in de tuin. Zo zijn er kubussen waar je op kan zitten en plantenbakken voor wat hoogte verschillen. De keuken en de tuin horen nu echt bij elkaar en het lijkt allemaal veel groter. De grassen staan langs de erfafscheiding en in de plantenbakken. Qua beplanting heb ik voorstel gemaakt om gele tinten te gebruiken. De borders die grenzen aan de betongrijze bestrating beginnen met planten met grijs blad en gele bloemen. Uiteindelijk loopt alles geleidelijk over in de groene zone nl. de erfafscheiding.
De tuin is ingericht met een frisgroene boom met kleine blaadjes. De straten hebben dezelfde bomen waardoor de tuin vergroot wordt door dezelfde boom te kiezen als de straatbomen.
Deze ommuurde en schaduwrijke tuin heeft één zonnige plek. Het lekkerste plekje in de tuin voor de planten en de tuineigenaren is afgebeeld op de foto. Om te genieten van het zonnetje moet je plaats nemen tussen de plantjes die zelf. Heerlijke groene zonnige plek.
De beplanting heeft aan de voorrand vooral grijze bladeren en gele bloemen. Daar achter wordt het opgebouwd in hoogte en steeds meer groen. De achterwand is van klimop en siergrassen.
Terwijl de tuin een industriële look heeft met betontegel en stalen blokken is op deze foto goed te zien dat de kruiden aan de voorrand supermooie uitkomen met een zonnetje van achter.
De verkeersgele plantenbakken geven een frisse uitstraling aan de achtertuin. De grijze tegels zijn de basis voor het terras. De houten trellis zijn in de muren verwerkt en begroeit met klimop.